معرفی کتاب مدیر عامل بعدی – معمولا تصویر که از مدیرعامل تو ذهن‌ها نقش بسته، یک آدم مقتدر، هوشمند و مؤفق در تمام ابعاد زندگی هست؛ اما آیا واقعا این تصویر ذهنی با اون‌چیزی که در واقعیت وجود داره، هم‌خوانی داره؟

این سؤالی هست که کتاب مدیر عامل بعدی سعی داره با بررسی و تحلیل رفتار و زندگی صدها مدیرعامل مؤفق، پرده از رازش برداره و پاسخ درخوری بهش بده.

کتاب مدیر عامل بعدی توسط انتشارات مهربان دراختیار تیم تحریریه بوکارو قرار گرفته که در ادامه می‌تونی معرفی کاملش رو بخونی.

معرفی کتاب مدیر عامل بعدی

کتاب مدیرعامل بعدی / کتاب مدیریت و کسب و کار / کتاب برای رهبری / کتاب برای مدیریت

نویسنده‌های این کتاب، یعنی کیم پاول و النا بوتلو، اعضای شرکتی به‌نام ghSMART هستن. اون‌ها به‌عنوان مشاور به شرکت‌ها در انتخاب فرد مناسب به‌عنوان مدیرعامل کمک می‌کنن.

این تجربه چند ده ساله، بوتلو و پاول رو افرادی ماهر در تشخیص ویژگی‌های یک مدیرعامل می‌کنه.

در پروسه نوشتن این کتاب، اون‌ها پایگاه داده‌های خودشون درمورد بیش‌از ۱۷۰۰۰ کاندیدای مدیرعاملی و ۲۶۰۰ مدیرعامل واقعی رو باهم به‌اشتراک میذارن و هزاران ساعت تجربه خودشون در مصاحبه با افراد کاندیدای مدیرعاملی رو به‌کار می‌گیرن.

بوتلو و پاول متوجه می‌شن اکثر باورهایی که راجع‌به یک مدیرعامل در ذهن ما وجود داره، غلطن. باورهایی مثل:

  • مدیرعامل‌ها از سن خیلی پایین قصد داشتن به این جایگاه برسن و از همان زمان برای اون تلاش کردن.
  • همه‌ی مدیرعامل‌ها از دانشکده کسب‌وکار هاروارد مدرک خودشون رو گرفتن.
  • مدیرعامل‌ها تا‌به‌حال هیچ اشتباهی مرتکب نشدن.

مدیرعامل‌شدن این‌طور نیست که یک نفر از بچگی آرزوش رو داشته باشه؛ بلکه بیش‌تر یک پروسه طولانی‌مدت و خسته‌کننده، برای قرارگرفتن در صدر یک هرم بزرگه و شاید دقیقا همین مسیر طولانیه که یک نفر رو تبدیل به شخص مناسبی برای اداره‌ی یک سازمان می‌کنه. همین موضوع باعث شده تا خیلی‌از افراد در اواخر دوره کاری خودشون به این مقام برسن.

درواقع همانطور که نویسنده‌های کتاب مدیر عامل بعدی به ما می‌گن:

حقیقت این است که بیش‌از ۷۰ درصد مدیرعامل‌هایی که ما با آن‌ها مصاحبه کرده‌ایم، اصلا نمی‌دانستند که می‌خواستند مدیرعامل باشند تا روزی که به سِمت‌های اجرایی در اواخر دوره کاری خودشان رسیدند.

آیا یک مدیرعامل، هاله‌ای از نور در اطراف خودش داره؟ آیا همه مدیرعامل‌ها انسان‌های خارق‌العاده‌ای هستن که شرکت‌ها رو یک‌شبه زیرورو می‌کنن و اون‌ها رو به بالاترین قله‌های موفقیت می‌رسونن؟ نویسنده‌های این کتاب باور دارن که تصویر عموم آدم‌ها از مدیرعامل یک تصویر اغراق‌آمیز و به‌دورازواقعیت هست.

وقتی اسم مدیرعامل رو می‌شنویم به افرادی مثل استیو جابز، بیل گیتس، جک دورسی و ازاین‌قبیل فکر می‌کنیم؛ افرادی که کتاب‌های مختلف هزاران‌بار راجع‌به ویژگی‌های شخصیتی برترشون نوشتن و اون‌ها رو مورد مدح و ستایش قرار دادن؛ اما واقعیت اینه که هیچ‌کدوم از این افراد در برخورد نزدیک شباهتی با اون چیزی که ازشون توصیف شده، نداشتن و ندارن.

کتاب باور داره که مدیرعامل‌بودن اونقدرها هم کار غیرممکنی نیست. همانطورکه در کتاب اشاره شده، فقط در آمریکا، با درنظرگرفتن کسب‌وکارهایی که بیش‌از ۵ نفر عضو دارن، ۲ میلیون مدیرعامل وجود داره.

بوتلو و پاول در کتاب مدیر عامل بعدی، این ۴ مورد رو به‌عنوان ویژگی‌های یک مدیرعامل بیان می‌کنن:

  • قاطعانه تصمیم می‌گیرن.
  • قابل اعتمادن و همیشه کاری که گفتن رو انجام می‌دن.
  • خودشون رو با هر شرایطی وفق می‌دن.
  • با هر فردی می‌تونن کار کنن.
کتاب مدیرعامل بعدی / کتاب مدیریت و کسب و کار / کتاب برای رهبری / کتاب برای مدیریت

رهبر ارکستر، بدون نوازنده‌ها کاری نمی‌تونه انجام بده. این احتمالا بهترین مثال از یک مدیرعامل موفق باشه؛ کسی که گروهی از کارکنان ماهر رو به‌سمت نتیجه مطلوب هدایت می‌کنه. اون‌ها همه باید هماهنگ باهم کار کنن تا به این نتیجه برسن.

هر مدیرعامل یک سر داره و هزار سودا؛ سروکله‌زدن هرروزه با سهام‌داران، کارکنان، هیئت‌مدیره، رسانه‌ها و بالاتر‌از همه، مشتری‌ها از وظایف یک مدیرعامله. یک مدیرعامل خوب می‌دونه چطوری این کارها رو اولویت‌بندی کنه و هرکدام رو به‌درستی مدیریت کنه.

مدیرعامل‌ها برخلاف قدرتی که دارند، تقریبا کاملا برای موفقیت بر اعمال دیگران تکیه دارند.

از کتاب مدیر عامل بعدی

مدیرعامل‌بودن یک تصادف نیست.

«مدیرعامل‌شدن، لزوما به‌خاطر زمینه قبلی یا خوش‌شانسی نیست؛ بلکه به‌خاطر عملکرد است. به‌خاطر رفتارهایی که اکثر ما می‌توانیم با کار سخت، توجه زیاد و تکنیک‌هایی که در این کتاب بیان می‌کنیم، بر آن‌ها مسلط شویم.»

کتاب مدیرعامل دیواربه‌دیوار، پراز داستان‌های مختلف راجع‌به مدیرعامل‌های گوناگونه. داستان‌هایی که بیان می‌کنن هرکدام در شرایط مختلف چه واکنش‌هایی داشتن، مدیرعامل‌های مختلف در شرکت‌های مختلف با شرایط متفاوتی نسبت‌به هم روبه‌رو می‌شن و چطوری هر مدیرعامل باید خودش رو با شرایط خاص خودش سازگاری بده.

«وقتی تحت فشار قرار می‌گیرید، اوج نخواهید گرفت، بلکه تا سطح آمادگیتان سقوط خواهید کرد.»

مطالعه‌ی کتاب مدیر عامل بعدی به این افراد توصیه می‌شه:

  • کارمندهایی که به‌دنبال پیشرفت شغلی و رسیدن به سمت‌های مدیریتی سازمان هستن
  • کارآفرین‌های استارتاپی که تجربه‌ی مدیریت یک کسب‌و‌کار رو نداشتن
  • مدیران عاملی که برای بهبود عملکردشون، دنبال تجربه‌ی همتایان دیگه‌شون هستن

با کلیک روی دکمه‌ی زیر، می‌تونی این کتاب رو مستقیما از سایت ناشر خریداری کنی.

این کتاب تلاش می‌کنه تا ویژگی‌هایی که یک فرد رو برای اداره یک شرکت آماده می‌کنن، بیان کنه.

«قاطعیت، برقرای ارتباط مؤثر، همواره قابل‌اتکا‌بودن و سازگاری با شرایط. این‌ها رفتارها و عاداتی هستند که به‌وسیله تمرین و تجربه به‌دست می‌آیند و در هر زمانی قابل دستیابی هستند.»

اگر بنیان‌گذار یک استارتاپ کوچک هستی یا در یک شرکت بزرگ مشغول‌به کاری و رویای مدیرعامل‌شدن رو در سر داری، این کتاب به تو کمک می‌کنه تا بفهمی چه مهارت‌هایی برای رسیدن به این جایگاه نیاز داری.

«حقیقت این است که رهبری یک شرکت به توانایی‌های زیادی نیاز دارد اما توانایی همه چیز نیست. برای رهبری یک شرکت، شخص ابتدا باید بتواند این موقعیت را ببیند و به آن باور داشته باشد تا درنهایت به این نتیجه برسد که یک هدف قابل دستیابی است.»

نظر تو راجع‌به مدیرعامل‌شدن چیه؟ به‌نظرت چه ویژگی‌های دیگه باید در یک مدیرعامل وجود داشته باشه؟

مطلب قبلیمعرفی کتاب طراحی کسب و کاری بهتر؛ آیا مؤفقیت تجاری روش داره؟
مطلب بعدیمعرفی کتاب چرنوبیل؛ بهای دروغ چیست؟
طاها زبان و فرهنگ ژاپن رو دوست داره، کتاب‌خوندن از سرگرمی‌هاشه و به سینما علاقه‌ زیادی داره. به‌نظرش هر کتاب یک دنیای متفاوته و به ما این انتخاب رو میده که چند ساعتی رو اون‌جا زندگی کنیم. هنوز هم امیدواره که بالأخره راه نارنیا رو پشت در یکی از کمدها پیدا می‌کنه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید